Interviews van IJssel-sport

Luister hier alle hoogtepunten uit de uitzendingen van IJssel-sport terug!

GEPUBLICEERD OP:
donderdag 12 januari 2017

Zonnepanelen, nu nog aantrekkelijker om aan te schaffen

Het aanschaffen van zonnepanelen wordt steeds aantrekkelijker door het toenemende aantal zonuren per jaar in ons land. In 2016 hebben zonnepanelen 9 procent meer energie opgewekt dan in een gemiddeld jaar. Dat rekent Milieu Centraal uit op basis van gegevens van Siderea en het KNMI. De hogere opbrengst komt door extra zonuren en sterkere zoninstraling. Met ongeveer 1880 zonuren scheen de zon afgelopen jaar 240 uren meer dan gemiddeld.

GEPUBLICEERD OP:
donderdag 12 januari 2017

Onder de streep door Jasper van Kuijk

Niet iedereen kent Jasper van Kuijk, maar hij is veelzijdig. Naast cabaretier is hij columnist, zanger en wetenschapper. In 2010 won hij de jury- en publieksprijs bij het cabaretfestival Cameretten.

GEPUBLICEERD OP:
donderdag 12 januari 2017

Vereniging Zonnebloem moet bezuinigen

De landelijke Vereniging De Zonnebloem in Breda kan vanaf 2018 veel minder mensen op vakantie laten gaan. Alle bus- en vliegreizen die de vereniging, met het hoofdkantoor in Breda, organiseert voor mensen met een lichamelijke handicap worden vanaf dat jaar geschrapt. In totaal betekent dit dat de Zonnebloem zo’n 5500 mensen moet teleurstellen.

GEPUBLICEERD OP:
zondag 8 januari 2017

Nienke helpt kinderen met hazenlip via facepainting

Een jongen die 12 jaar in isolatie moest leven vanwege een hazenlip kreeg een facepaint, leefde daardoor op en wilde weer naar school. Een voorbeeld van Nienke, facepainter, die in Guatemala als onderdeel van een medische missie, kinderen die geopereerd worden voor een hazenlip via facepaint een ander gezicht geeft dat hen pijn en angst laat vergeten. Daarnaast heeft het hebben van een hazenlip in een land als Guatemala vanwege de religie grote invloed op acceptatie als kind.

GEPUBLICEERD OP:
donderdag 5 januari 2017

Wiener Melange

Wenen is dé operette-hoofdstad van de wereld en daarmee een inspirerend uitgangspunt voor de gloednieuwe voorstelling Wiener Melange.