Huisarts Niels Heins - laat mensen meer de regie over hun leven oppakken

  • donderdag 15 juni 2023
  • Rob Nieuwveld

In het kader van Capelle Krimpen Verbonden hebben 13 organisaties voor welzijn en zorg de handen in één geslagen om het beter en anders te gaan doen. 

Voor huisarts Niels Heins in Krimpen aan den IJssel is het belangrijk dat mensen meer de regie over hun leven zelf oppakken. "We zijn gewend om bij een medische klacht gelijk de dokter te bellen. Je kunt ook nadenken of dat echt nodig is. Een hulpmiddel om die oriëntatie te ontwikkelen is gebruik te maken van betrouwbare apps zoals moetiknaardedokter.nl en thuisarts.nl, gemaakt door huisarts organisaties.

Een goed voorbeeld is dat mannen nog wel eens bij ons komen vragen om in het bloed een PSA te laten bepalen. Dat is een stofje wat je kan prikken om te kijken of je prostaat gezond is. Als mensen zich een beetje zich daarop oriënteren, dan kan ik al een heel ander gesprek in de spreekkamer met mensen hebben.

Zelf meer de regie pakken. Je oriënteren op het leven over 10, 15, misschien wel 30 of 40 jaar. Stel jezelf de vraag "hoe kan ik me daar nu al op voorbereiden in het leven op de manier zoals ik leef." In het gesprek gaat Niels in op voorbeelden.