Rolstoelbasketbalster winnen EK
- zondag 7 juli 2013
- Redactie
De Nederlandse rolstoelbasketbaldames, met Barbara van Bergen uit Capelle aan den IJssel, hebben in Frankfurt de Europese titel veroverd. Oranje versloeg in de finale gastland Duitsland met het minimale verschil: 57-56. Daarmee is de Nederlandse ploeg voor het eerst sinds 1997 Europees kampioen.
Met name in het eerste en derde kwart van de wedstrijd bouwde Nederland, vorig jaar goed voor brons op de Paralympische Spelen, aan een voorsprong. Inge Huitzing was met 24 punten topscorer in de Nederlandse ploeg. Ook Barbara van Bergen had een belangrijke rol in de finale.
Net als dit jaar gingen ook de laatste elf EK-finales tussen rivalen Nederland en Duitsland. Sinds 1999 wisten de Duitse dames die finale zes keer op rij te winnen. Nu bleek de formatie van bondscoach Gertjan van der Linden echter te sterk.
Webplayer
Frequenties