VCN Dames komend seizoen niet in Eredivisie!
- vrijdag 15 april 2022
- Eelco de Bruin
De afgelopen twee jaar heeft VCN met ComputerPlan VCN en Laudame Financials VCN maar liefst twee teams in de Eredivisie gehad. Met het seizoen nog in volle gang - en de dames die zelfs nog een kans maken om de halve finales van het landskampioenschap te behalen - zijn achter de schermen de voorbereidingen voor het seizoen 2022-2023 alweer enkele maanden bezig.
Zo zijn de afgelopen periode de licentie-aanvragen voor het komende Eredivisieseizoen ingediend en door de Nevobo beoordeeld. De uitkomst hiervan was teleurstellend: VCN komt volgens de Nevobo slechts in aanmerking voor één licentie in plaats van twee. Dat betekent dat er in het seizoen 2022-2023 slechts één VCN team in de Eredivisie kan uitkomen.
Het bestuur van VCN kreeg hiermee ook de ondankbare taak om een keuze te maken tussen het project bij de mannen en de vrouwen; voor welk team gaan we? Uiteindelijk is het sportieve aspect doorslaggevend geweest. Hoewel de dames van Laudame Financials VCN aan een sterk seizoen bezig zijn, wordt het – onder andere door het stoppen van trainer/coach Ivo Munter en meerdere steunpilaren in het team – lastig om een Eredivisiewaardig team op de been te brengen. Bij de mannen van ComputerPlan VCN zijn deze sportieve voorwaarden voor komend seizoen op het moment al beter op orde. Het team staat grotendeels, waarbij de verwachting is dat er doorgepakt kan worden om definitief aan te haken bij de middenmoot en ook trainer/coach Ferry van Hal heeft zijn commitment voor volgend seizoen al uitgesproken.
IJssel-sport is ook actief op de volgende Social Media kanalen:
Twitter
Instagram
Facebook
Klik op de link en volg IJssel-sport!
Webplayer
Frequenties