Capelle wint zonder problemen van Smitshoek: 0-3
- zaterdag 9 april 2022
- Eelco de Bruin
Trainer Ralph Kalkman begon zonder Olaf van der Sande en Joshua Kassels in de basis. In hun plaats verschenen Marvin van der Made en Rutger de Bos aan de aftrap.
In de eerste helft waren de spannende momenten op één hand te tellen. Smitshoek speelde heel afwachtend en loerde net als in de eerste wedstrijd op de counter. In de 2e minuutschoot Joey Kleijn over het doel van Capelle en in de 21e minuut had Capelle de score moeten openen. Een afgemeten voorzet van Bram van Eijk werd door Marvin van der Made niet benut. In de 29e minuut opnieuw een schot van Joey Kleijn, maar nu ging de bal ruim naast het doel. Capelle had het meeste balbezit, maar kwam niet tot gevaarlijke aanvallen. In de 39eminuut het eerste schot op het doel van Lars Bosscha, maar keeper Michael Fabrie keerde het schot. Toen iedereen dacht, dat de eerste helft doelpuntloos zou eindigen, sloeg Capelle toe. Lars Bosscha speelde de bal op rechts diep
naar de opkomende Marciano Pape, die zijn voorzet door Ismaïl Yildirim in het doel geschoven zag worden 0-1. Een verdiende voorsprong, waarmee de rust bereikt werd.
In het begin van de tweede helft meteen kansen voor Capelle. Wesley Pollemans zag zijn kopbal tot corner verwerkt worden, maar in de 54e minuut had Capelle de score moeten verdubbelen. Marvin van der Made schoot alleenstaand voor het doel hard tegen de lat en de terugspringende bal kwam voor de voeten van Marlon Slabbekoorn, die uiteindelijk Michael Fabrie op zijn weg vond. Daarna kwam er een minuut of vijf druk van Smitshoek op het doel van Capelle. In de 57e minuut kopte Joey Kleijn hard op het doel, maar Marc van Splunter tikte de bal over de lat tot corner. Er was daarna nog een handsbalsituatie na een schot, maar de scheidsrechter vond, dat er geen opzet in het spel was. Het was het laatste wapenfeit van Smitshoek. Capelle daarentegen bleef loeren op een tweede treffer. In de 64eminuut een voorzet van invaller Joshua Kassels, die Marvin van der Made in moeilijke positie niet kon omzetten in een doelpunt. In de 81eminuut was Jelle Pollemans, die de aan de hamstringblessure geblesseerde Wesley Pollemans verving dichtbij een doelpunt, maar zijn vlammen schot werd door Michael Fabrie weggestompt. In de 85e minuut een dubbele wissel bij Capelle. Eric Jansen en Joseph Gonçalves kwamen in het veld en 60 seconden later zorgden zij voor de 0-2. Joseph Gonçalves zette voor en Eric Jansen kopte de bal tegen de touwen. Het was nog niet de eindstand, want ook invaller Olaf van der Sande was nog succesvol in de slotminuten van de wedstrijd, zodat het uiteindelijk 0-3 werd. Een dik verdiende overwinning en daardoor hield Capelle vier punten voorsprong op achtervolger ARC. In het paasweekend een dubbel thuisprogramma. Achilles Veen en Rijsoord zijn de tegenstanders. Een stabiel Capelle moet dan de koppositie kunnen handhaven.
De prima leidende scheidsrechter Willem Kuijntjes hield de kaarten op zak.
Beluister hier het interview met trainer Ralph Kalkman.
Capelle: Marc van Splunter, Marciano Pape, Sander Fischer, Wesley Pollemans (52 Jelle Pollemans), Bram van Eijk, Rutger de Bos, Lars Bosscha, Ismaïl Yildirim (46 Joshua Kassels), Jeffrey Rijsdijk (85 Eric Jansen), Marvin van der Made (67 Olaf van der Sande), Marlon Slabbekoorn (85 Joseph Gonçalves).
Smitshoek: Michael Fabrie, Jochem van Biggelaar, Luigi Bruins, Emilio Samsey, Perry van Eijken, Guyon Fernandez, Joey Kleijn, Sean Verburg (52 Damian van den Oever), Nino Urban (85 Bobby Vos), Nick Meijboom (80 Daniël Esajas), Elson Rosario Almeida.
Webplayer
Frequenties